En az lise mezunu Diyanet’e 9 bin 500 memur alımı! Başvuru tarihi…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Ocak 2018 | Cumartesi 17:09

Kur’an Kursu öğreticisi, Müezzin ve İmam Hatip kadrosuna toplam 9 bin 500 kişilik ilave yapacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı, başvuru detaylarını İnternet üzerinden yayımladı. Peki, Müezzin, İmam Hatip ve Kur’an Kursu öğreticisi başvurusu nasıl yapılacak? İşte, Diyanet’in açmış olduğu başvuruya dair tüm detaylar

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 sözleşmeli personel alımı yapacağı Devlet Personel Başkanlığının resmi sitesinden yayımlandı. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı’na personel alımı başvuru koşulları neler? İşte Diyanet personel alımıyla ilgili tüm detaylar.

Alım kadroları nelerdi̇r?

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliği için toplamda 9 bin 500 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtti. Bu yönde Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-B sözleşmeli olarak 3 bin Kur’an Kursu Öğreticisi, 6 bin İmam-Hatip ve 500 Müezzin Kayyım olmak üzere 9 bin 500 kişi alacak.

Di̇yanet personel alımı başvuru koşulları

Diyanet, atanacak kişilerde aranacak şartları ise şöyle sıraladı:

“657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8’inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak. İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak. (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak). Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak. Kuran kursu öğreticiliği için bayan olmak. Hafız olmak. (Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için). Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak.”

Öte yandan, her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecek.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.