Er-Reşak: Togo zirvesinin iptali Filistin davası savunucularının zaferidir

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2017 | Salı 22:56

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Togo’da yapılması planlanan İsrail-Afrika Zirvesi’nin iptal edilmesinin Filistin davasını savunanların zaferi olduğunu söyledi.
Filistin davası destekçilerinin zirvenin iptal edilmesi için birçok devleti harekete geçirdiklerini belirten Er-Reşak, Twitter’daki hesabında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu iptalin Afrika kıtasının yıllardır zulme ve ırkçılığa karşı verdiği mücadelenin ürünü olduğunu ifade etti.
Er-Reşak, Afrika ülkeleri ve İsrail’in katılımıyla gerçekleşecek en büyük zirve olduğu söylenen zirvenin ertelenmesinin veya iptalinin insani değerleri savunanların zaferi olduğunu bildirdi.
İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz, dün (11 Eylül Pazartesi) internet sitesinde yayınladığı haberde önümüzdeki ay Togo’da yapılacak İsrail-Afrika Zirvesi’nin belirsiz bir tarihe ertelendiğini açıkladı.
Haberde, işgal rejimi başbakanı Netanyahu’nun Togo Devlet Başkanı’ndan gelen zirvenin ertelenmesi talebini kabul ettiği kaydedildi.
Haberde ayrıca, Togo Devlet Başkanı’nın zirvenin başarılı olabilmesi için önceden iyi bir hazırlık yapılması gerektiğini söylediği iddia edildi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.