Esed’in Generalinden Tehdit: Geri Dönmeyin Sizi Affetmeyeceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2017 | Çarşamba 07:15

Beşşar Esed’e bağlı Rejim Ordusu, DAEŞ’in elindeki Deyr Ez Zur’a girdi.

Asyanın Sesi’nde geçen haberde; Beşşar Esed’e bağlı Rejim Ordusu, DAEŞ’in elindeki Deyr Ez Zur’a girdi. Rusya destekli Kürt milislerin de operasyon düzenlediği kentin kontrolü, Rejim ve SDG/PKK güçlerinin elinde.

Deyr Ez Zur’dan aktaran Devlet Televizyonu, Rejim generalinin, ülkedeki savaştan kaçarak Türkiye gibi yabancı ülkelere giden mültecilere yönelik tehditlerini yayınladı.

Suriye savaşında en az bir milyon kişinin hayatını kaybettiği ve on milyon üzerinde Suriyelinin de evlerini terk etmek zorunda kaldığı biliniyor.

Devlet Televizyonuna konuşan Rejim generali şunları söyledi:

“Kaçanlar, başka bir ülkeye giderek Suriye’yi terk edenlere diyorum ki geri gelmeyin. Devlet sizi affetse bile biz sizi affetmeyeceğiz ve asla unutmayacağız. Size tavsiyem hiç biriniz geri gelmesin.”

Diğer Rejim askerlerinin gülerek tepki verdiği tehdit açıklamaları, Suriye’de özgürlük için başlatılan devrimin başarısızlıkla sonuçlanması halinde ülkede yaşanacak olaylar hakkında ipucu olarak değerlendirildi.

2011’de başlayan Suriye Devriminde Muhalifler ülkenin yaklaşık yüzde 70 kadarını ele geçirdikten sonra niteliksiz komutanlar ve iç savaşlar nedeniyle kazandıkları bölgelerin neredeyse tamamını Rejim ve PKK’ya kaptırmış durumda.

Suriyeli mültecileri tehdit ederek ‘geri dönmeyin’ uyarısında bulunan Rejim generaline ait görüntüler sosyal medya aracılığıyla paylaşıldı:


İktibas: Islah Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.