Esir işgal askerinin babası: ordunun baskısıyla boş tabutu defnettik

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Temmuz 2019 | Salı 17:49

Hedar Goldin’in esir düşmesinin yıldönümünde açıklama yapan Esir işgal askerinin babası: ordunun baskısıyla boş tabutu defnettik.

Gazze Şeridi’nde esir tutulan işgal subayı Hedar Goldin’in babası Simha Goldin, Hamas’a zafer duygusu yaşatmamak amacıyla kayıp oğulları için cenaze töreni düzenlediklerini söyledi.
Simha Goldin, oğlunun esir düşmesinin beşinci yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, cenaze töreniyle defnedilen tabutun boş olduğunu ve içinde oğlunun cesedinin bulunmadığını ifade etti.
Ailenin işgal ordusunun ve politikacıların baskılarına boyun eğdiğini belirten Simha Goldin, oğlunun esir düşmesinin hemen ardından kendilerine bir heyetin geldiğini ve Hamas’ın canlı bir işgal askeri esir aldığı propagandası yapmasını engellemek amacıyla Hedar Goldin için cenaze töreni düzenlenmesini teklif ettiğini açıkladı.
Simha Goldin, cenaze töreni düzenleme kararını aile dostu ve dönemin Savunma Bakanı Moşe Yaalon ve askeri başhahamla birlikte aldıklarını, kendilerine Hedar Goldin’in cesedinin getirilerek İsrail’de defnedileceği sözü verildiğini belirtti.
Esir işgal askerinin babası, işgal rejimi eski başbakanı Ehud Olmert’in oğluyla ilgili açıklamalarını da eleştirdi.
Olmert, Hedar Goldin’in ailesinin oğulları için cenaze töreni düzenlediğini ve kalıntılarının getirilmesi için ağır bir bedel ödemeye gerek olmadığını söylemişti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.