Ez-Zehhar: Filistin’in tek bir zerresinden taviz verilmesine izin vermeyeceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2018 | Salı 16:33

Filistin’in tüm Müslümanlara ait olduğunu belirten Ez-Zehhar: Filistin’in tek bir zerresinden taviz verilmesine izin vermeyeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, hiç kimsenin Filistin’in tek bir zerre toprağından taviz vermesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, bugün (9 Ocak Salı) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan basın açıklamasında, “Topraklarından ve akidelerinden taviz verenler ne kadar taviz verirlerse versinler biz neye mal olursa olsun Siyonistlerin 1948’de işgal ettikleri Filistin topraklarının bir zerresinden dahi vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Filistin’in bir hükümetin veya bir devletin malı olmadığını ifade eden Ez-Zehhar, Filistin’in tüm Müslümanlara ait olduğunu ve kendilerinin de Filistin’in güvenilir bekçileri olduklarını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık 2017’de işgal altındaki Kudüs kentini işgal rejiminin başkenti ilan etti ve ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e nakli için hazırlıklara başlanması talimatı verdi.

Trump’ın Kudüs kararı Filistin’de büyük öfkeye yol açarken, Arap ve İslam ülkeleri ABD Başkanı’nın kararını kınadı.

Son günlerde medyaya sızan ses kayıtları Arap ülkelerinden bazılarının Trump’ın kararına resmi olarak karşı çıkar görünse de gerçekte kararı onayladığını ortaya çıkardı.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.