Ezan yasağı yeniden Knesset’e getirmeye hazırlanıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 16:24

Arap milletvekillerinin protestosunun intikamını almak isteyen​ İşgal Hükümeti ezan yasağını yeniden Knesset’e getirmeye hazırlanıyor

İşgal rejiminde Yasa Komitesi’nin işgal hükümetinin talebiyle “Ezan Yasağı” yasa tasarısını yeniden ele alacağı ve oylanması için işgal rejimi parlamentosu Knesset’e göndereceği bildirildi.

Yasa tasarısının alelacele yeniden gündeme getirilmesinin ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Knesset’teki konuşması sırasında Arap milletvekillerinin konuşmayı protesto ederek Kudüs, Mescid-i Aksa ve Kıyamet Kilisesi’nin resimlerini açmasının intikamı olduğu ifade edildi.

İşgal hükümetinin ezan yasağını bir an önce yasalaştırmak isterken, işgal parlamentosu Knesset’teki Anayasa Komitesi’nin yasa tasarısını önümüzdeki Çarşamba günü görüşmesi ve tasarıyı Knesset’te oylanmaya hazırlaması bekleniyor.

Hoparlörle ezan okunmasının yasaklanmasını öngören yasa tasarısı Yahudi Evi Partisi üyesi milletvekili Mordehay Yogev ve diğer bazı Siyonist milletvekilleri tarafından sunulmuştu.

Yasa tasarısı ezanın gündüz saatlerinde hoparlörlerden okunmasını sınırlandırırken gece saatlerinde ve sabah erken saatlerde ise hoparlör kullanımını yasaklıyor

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.