‘FETÖ bağlantısı’ nedeniyle açığa alınan doçent ve öğretmen şişme botla yakalandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2016 | Pazar 09:23

Edirne’de, polis ekiplerince, yasadışı yollarla yurtdışına çıkış yapmak isteyen 2 kişi yakalandı. Şahısların “FETÖ/PDY soruşturması” kapsamında açığa alınan ve memurluktan ihraç edilen doçent doktor ve öğretmen oldukları tespit edildi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 10 Eylül 2016 Cuma günü sabah saat 05.00 sıralarında, Türkiye-Yunanistan sınırını yasadışı yollarla geçmeye çalışan 2 kişi çevredeki vatandaşların ihbarı ile yakalandı.

Şahıslar, polis ekiplerince gözaltına alınırken, yanlarında Meriç Nehri’nde kullanılmak üzere bulundurdukları şişme bot ve kürekler de ele geçirildi.

YURTDIŞINA KAÇMAK İÇİN 12 BİN 500 AVROYA ANLAŞMIŞLAR

Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilmiş ve yapılan araştırmalarda şahıslardan, H.A.’nın Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında doçent doktor olduğu ve “FETÖ” bağlantılı olduğu nedeniyle 26 Temmuz 2016 tarihinde açığa alındığı öğrenildi.

Ş.Ö.’nün ise İstanbul ili Sancaktepe Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeni olduğu ve “FETÖ irtibatı” olduğu nedeniyle 1 Ağustos 2016 tarihinde memuriyetten ihraç edildiği tespit edildi.

Ayrıca her iki şahıs da ilk sorgularında kendilerini yurtdışına kaçırmak için İstanbul’da başka bir şahısla kendilerini kaçırmak için 12 bin 500 avro karşılığında anlaştıklarını söyledi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.