Filistin yönetimi ABD başkonsolosunu FKÖ merkez konseyi toplantısına davet etti.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ocak 2018 | Pazar 12:30

Amerika ile ilişkileri hiçbir zaman kesmeyen Filistin yönetimi ABD başkonsolosunu FKÖ merkez konseyi toplantısına davet etti.

Londra’da yayınlanan El-Hayat gazetesine bilgi veren Filistinli yetkililer, Filistin Yönetimi’nin Washington ile ilişkileri kesmediğini belirterek, FKÖ Merkez Konseyi’nin yapacağı açılış oturumuna ABD başkonsolosunu da davet ettiğini ifade ettiler.

Gazeteye konuşan üst düzey bir yetkili, Filistin Yönetimi’nin siyasi çalışmalarla ilgilenen Amerika heyetiyle ilişkileri kestiğini belirterek, ancak buna rağmen ikili ilişkileri koruduğunu söyledi.

Kaynak devamla ikili ilişkiler düzleminde Filistin Yönetimi’nin Amerika idaresiyle ilişkisinin hiçbir zaman kesilmediğini ve kesilmeyeceğini, bu ilişkinin resmi ve güvenlik düzlemlerinden devam ettiğini, buna karşın siyasi düzlemde ilişkilerin ise tamamıyla durduğunu, Filistin Yönetimi’nin Kudüs ve Ramallah’taki bütün ülkelerin başkonsoloslarına ve büyük elçilerine davet gönderdiğini, ABD başkonsolosunun da bunlar arasında olduğunu kaydetti.

Filistin Yönetimi’nin Amerika başkonsolosunu FKÖ’nün Merkez Konseyi toplantısına çağırması, Filistin Yönetimi’nin Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili kararına karşı konseyin alacağı karar konusunda kuşkuları beraberinde getirdi.

Hamas ve İslamî Cihad hareketleri yanında bağımsız şahsiyetler de Ramallah şehrinde düzenlenecek FKÖ Merkez Konseyi toplantısına katılmama kararı aldılar.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.