Filistin Yönetimi Güçleri 5 kişiyi tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Eylül 2017 | Cumartesi 21:54

Filistin halkına karşı düşmanın öncü bir gücü gibi hareket eden Filistin Yönetimi’ne bağlı güçler Batı Yaka’da 5 üniversite öğrencisini tutukladı.
Hamas’ın enformasyon ofisi tarafından yapılan açıklamada, Ramallah’taki istihbarat biriminin Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nde görevli bir öğrenciyi çalışmaları nedeniyle tutukladığını duyurdu.
Açıklamada, yine Ramallah şehrinde Koruyucu Güvenlik güçlerinin daha önce tutukladığı Abdurrahman El-Vavi, Salim Ebu Safiyye, İbrahim Nasr, Mücahid Alkem ve Ahmed Alkem’in 15 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdiği belirtildi.
Nablus’taki Filistin Yönetimi güçlerinin de Siyonist işgal rejimi zindanlarından çıkarak özgürlüğe kavuşan Filistinli esiri karşılamaya giden Halil Fevzi ile Nafiz Hüseyin’i tutukladığı, buradaki istihbarat birimimin de tutuklu olan eski esir Muhammed Sadık’ın tutukluluk halinin 14 gün daha uzatılmasına karar verdiği bildirildi.
Diğer taraftan Kalkiliya’daki istihbarat biriminin tutukladığı İslam Hilal Bekr’i ve Koruyucu Güvenlik biriminin tutukladığı Şeyh Bessam Yasin’i zindanda tutmaya devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.