Filistin yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da 3 kişiyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2019 | Pazartesi 20:51

Eski esiri ifade vermeye çağıran  Filistin yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da 3 kişiyi gözaltına aldı.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.
Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da son olarak üç kişiyi gözaltına alıp bir kişiyi ifade vermeye çağırırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.
Koruyucu Güvenlik birimi Kalkiliya’da eski esir ve eski siyasi tutuklu Ahmed Ebu Ziyab’ı dün sabah gözaltına aldı. Ebu Ziyab’ın Genel İstihbarat birimi zindanlarından 4 gün önce serbest bırakıldığı belirtildi.
Genel İstihbarat birimi de Kalkiliya’da Kadoorie Üniversitesi öğrencisi Huzeyfe Muraibe’yi dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.
Genel İstihbarat birimi eski esir ve eski siyasi tutuklu Esyed Harraz’ı bu sabah ifade vermeye çağırırken, Koruyucu Güvenlik biriminin de Cenin’de Ahmed Imad Ebu Şukeyr isimli genci keyfi olarak gözaltında tutmaya devam ettiği bildirildi.
Genel İstihbarat birimi El-Halil’de de Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Ubeyde Ebu Sinine’yi bu sabah gözaltına aldı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.