Filistin yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da iki kişiyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2019 | Perşembe 18:10

Hukuka aykırı tavırlarını sürdüren Filistin yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da iki kişiyi gözaltına aldı.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da sistematik baskılarını sürdürüyor ve insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da son olarak iki kişiyi gözaltına alıp üç kişiyi ifade vermeye çağırırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.

Koruyucu Güvenlik birimi Kudüs’te Anata beldesine baskın düzenleyip birçok evde arama yaptı. Baskın sırasında eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Şa’lan ile Yunus Hulve’nin gözaltına alındığı belirtildi.

Genel İstihbarat birimi, El-Halil Üniversitesi öğrencisi Hüseyin İsa Ebu Şeyha’yı yarın sabah ifade vermeye çağırırken, Koruyucu Güvenlik birimi de Beytlahim’de şehit Taha Uruc’un oğlu Musab Taha Uruc’u bu sabah ifade vermeye çağırdı.
Koruyucu Güvenlik birimi Kalkiliya’da eski esir ve eski siyasi tutuklu Cemal Titan’ı yarın sabah ifade vermeye çağırırken, Nablus’ta da Genel İstihbarat biriminin Muaviye Afif Hanini’yi 26 gündür gözaltında tuttuğu bildirildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.