Filistin yönetimi güvenlik birimleri Temmuz’da 435 ihlal gerçekleştirdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2019 | Cumartesi 10:14

Batı Yaka sakinlerine yönelik baskılarını sürdüren Filistin yönetimi güvenlik birimleri Temmuz’da 435 ihlal gerçekleştirdi.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka sakinlerine yönelik baskılarını ve ihlallerini Temmuz ayında da sürdürdü.
Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin geçen ay da gece baskınlarına devam ettiği, çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı ve ifade vermeye çağırdığı, keyfi el koyma ve yargılamalara imza attığı belirtildi.
Batı Yaka’daki Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi’nin konuyla ilgili hazırladığı rapora göre, Filistin Yönetimi güvenlik birimleri geçen ay 435 ihlal gerçekleştirdi.
Raporda, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Temmuz ayında 101 kişiyi gözaltına aldığı, 57 kişiyi ifade vermeye çağırdığı, 28 ev ve işyerine baskın düzenlediği kaydedildi.
Raporda ayrıca Filistin Yönetimi ve işgal güçleri arasında Filistinlilerin gözaltına alınması için 5 kez güvenlik koordinasyonu yapıldığı ve güvenlik birimlerinin siyasi tutuklular hakkında verilen 5 serbest bırakma kararını uygulamadığı bildirildi.
Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin geçen ay Batı Yaka’da özgürlüklere yönelik 14 ihlal gerçekleştirdiğini ve 3 kez de vatandaşların mallarına el koyduğunu açıkladı.
Raporda, geçen ay 3 siyasi tutuklunun açlık grevine başladığı, gördüğü kötü muamele ve işkence sebebiyle tutuklulardan birinin sağlık durumunun kötüye gittiği ifade edildi.
Batı Yaka’daki Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Temmuz ayında gazetecileri ve öğrencileri de hedef aldığını, Yasir Menna’ ve gazeteci Sair El-Fahuri’yi gözaltına aldığını belirtti.
Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.