Filistin yönetimi siyasi gerekçelerle 4 kişiyi daha tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2019 | Pazar 10:16

Ala Beşir’in açlık grevi on günden beri devam ediyor Filistin yönetimi siyasi gerekçelerle 4 kişiyi daha tutukladı.

Filistin Yönetimi Batı Yaka bölgesinde siyasi gerekçelerle dört kişiyi daha tutukladı. Bu arada hiçbir kanuni dayanağı olmadan tutukladığı diğer bazı kişilerin tutukluluklarını da sürdürüyor.

Tubas’ta Koruyucu Güvenlik birimi özgürleştirilmiş eski esirlerden ve eski siyasi tutuklulardan olan Ali Haryuş’u ve Üstad Abdülcelil Beşşarat’ı tutukladı. Genel İstihbarat birimi de Celal Abdülğani Beni Avde’yi tutukladı. Bu kişilerin özgürleştirilen esir Muhammed Beşşarat Deas’ı karşılamaları sebebiyle tutuklandıkları ifade edildi.

Genel İstihbarat Kalkiliya’da da Muaz Ganim adlı genci dün sabah ifade vermeye çağırmasından sonra tutukladı. Bu kişinin tutukluluk halinin önümüzdeki Pazar gününe kadar uzatıldığı ifade edildi.

Filistin güvenlik organları haksız bir şekilde tutuklanan Ala Beşir isimli bayanı serbest bırakmama konusundaki ısrarını da sürdürüyor. Kur’an öğretmeni Ala Beşir’in 58 günden beri siyasi sebeplerle tutuklu bulundurulmasını protesto amacıyla on gün önce başlattığı açlık grevini de sürdürdüğü bildirildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.