FİLİSTİN’de Birlik İçin ÜMİTLER Arttı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2017 | Cuma 02:04

Fetih Hareketi Merkez Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Cibril Er-Recub, Merkez Kurulu’nun Başkan Mahmud Abbas başkanlığında dün akşam toplanarak Abbas’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak için gittiği New York’ta ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşmeyi ve Hamas hareketiyle uzlaşı konusunu görüştüğünü belirtti.

Er-Recub yaptığı açıklamada, iç bölünmenin sonlandırılacağına dair büyük bir ümit olduğunu söyledi.

Er-Recub devamla, iç bölünmenin sonlandırılmasından sonra Ulusal Konsey’in Gazze’de toplanmasının çok önemli olduğunu hatırlattı.

Er-Recub yaptığı açıklamada “Bölünmeden sonra herkes Gazze’ye gidebilir. Biz de oradaki Reşad Eş-Şeva Merkezi’nde toplandığımız gibi yine orada konseyi toplayacağız.

O zaman hiç kimse dışarıda kalmayacak. Mısır üzerinden bütün kardeşler Rafah sınır kapısından giriş yapabilecek. Zaten yaşanan savaşlar ve iç çekişmeler nedeniyle hiçbir Arap devleti de bu tür toplantıların topraklarında yapılmasını kabul etmiyor.”

Er-Recub yaptığı açıklamaların devamında, Yürütme Kurulu’nun bugün ve yarın bütün lider ve valilerin katılacağı geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceğini ifade etti.

Fetih’in uzlaşı noktasındaki mesajının açık olduğuna dikkat çeken Er-Recub, Hamas hareketiyle barışmada samimi olduklarını, hükümetin önümüzdeki hafta çalışmaları başlatmak için Gazze’ye gideceğini sözlerine ekledi.


Kaynak: FİHA – Sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.