Filistin’de geçen haftaki direnişin bilançosu: 39 Filistinli ve 8 Siyonist Yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ocak 2018 | Cumartesi 20:06

Trump’ın Kudüs kararına karşı tepkiler devam ederken Filistin’de geçen haftaki direnişin bilançosu: 39 Filistinli ve 8 Siyonist Yaralandı

 

İşgal altındaki Filistin topraklarında Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararına yönelik proteste gösterileri devam ederken, geçen hafta bir Filistinli esir şehit oldu, 88 noktada yaşanan çatışmalarda 39 Filistinli ve 3’ü yerleşimci ve 5’i işgal askeri 8 Siyonist de yaralandı.

Dün Batı Yaka’nın 12 farklı noktasında gösteri ve çatışma yaşandı. Çatışmalarda 27 kişi plastik ve gerçek mermilerle yaralanırken, Filistinli gençler işgal askerlerine taş ve molotoflarla karşılık verdi.

Hafta içinde çatışmalar durmazken, Perşembe günü 9 çatışma, Çarşamba günü 16, Salı günü 11, Pazartesi günü 13, Cumartesi günü 12 ve Pazar günü ise 15 noktada çatışma yaşandı.

Hafta içinde Siyonistlere yönelik dört silahlı eylem gerçekleşirken, bir bıçaklama eylemi de meydana geldi. Çıkan çatışma ve eylemlerde 5 asker ve 3 Yahudi yerleşimci yaralandı.

Kaynak: Fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.