Filistinli aktivistler güvenlik kameralarının kayıtlarının silinmesini istedi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019 | Perşembe 20:50

İşgal güçleri tarafından kullanılmaması için Filistinli aktivistler güvenlik kameralarının kayıtlarının silinmesini istedi.

Filistinli aktivistler, El-Halil ve Beytlahim’deki dükkan sahiplerine seslenerek, işgal güçlerinin bu sabahki eylemi gerçekleştirenlere ulaşmak için kullanmasını önlemek amacıyla güvenlik kameralarının kayıtlarını derhal silmelerini istedi.
Filistinli bir direniş hücresi bu sabah (8 Ağustos Perşembe) erken saatlerde bir işgal askerini kaçırma girişiminde bulunmuş ve askeri bıçaklayarak öldürmüştü. İşgal askerinin cesedi saat 03:00 civarında Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bulundu.
Filistinli aktivistler, güvenlik kameralarının kayıtlarının işgal güçlerinin eylemi gerçekleştiren direnişçilere ulaşmasına yardımcı olduğuna dikkat çekti.
Eylemle ilgili hiçbir fotoğraf ya da video paylaşılmamasını isteyen aktivistler, güvenlik kameralarının kayıtlarının da derhal silinmesi çağrısında bulundu.
İşgal güçlerinin herhangi bir olay gerçekleştiğinde bilgi toplamak ve faillere ulaşmak için bölgedeki dükkanlara baskın düzenleyerek güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu ifade edildi.
Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.