FKÖ, Hükümetten İsrail’le ilişkileri koparma planı hazırlamasını istedi.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Şubat 2018 | Pazartesi 09:55

Dün akşam Ramallah’ta yapılan toplantının ardından ​FKÖ, Hükümetten İsrail’le ilişkileri koparma planı hazırlamasını istedi.

 

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu, Filistin hükümetinden işgal rejimiyle siyasi, idari, ekonomik ve güvenlikle ilgili tüm ilişkilerin kesilmesi için bir plan hazırlamasını istedi.

Ramallah’ta dün akşam (3 Şubat Cumartesi) toplanan FKÖ Yürütme Kurulu, toplantının ardından yayınladığı bildiride, hazırlanması beklenen planın İsrail’le güvenlik ilişkilerinin yeniden belirlenmesini ve 1994 Paris Ekonomik Anlaşması’nın zincirlerinden kurtulmayı içereceğini ifade etti.

Bildiride, Filistin hükümetinden hazırladığı planı FKÖ’nün en yüksek yasama organı olan Yürütme Kurulu’na onaylanması için sunması talep edildi.

FKÖ Yürütme Kurulu, dün akşamki toplantıda ayrıca, FKÖ Merkez Konseyi’nin kararlarının uygulanması için bir yüksek komite kurulması kararı adı.

FKÖ Merkez Konseyi, işgal rejimi 1967 sınırlarında bağımsız Filistin devletini tanıyana, Doğu Kudüs’ü ilhak kararını iptal edene ve Yahudi yerleşim birimi inşasını durdurana kadar İsrail’i tanıma kararının askıya alınmasını istemişti.

Toplantıda ayrıca Yahudi yerleşimi ve ırkçı ayrımcılık suçlarından işgal rejimi hakkında soruşturma başlatılması için Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvurma kararı alındı.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.