Fransa’da Başörtülü Müslüman Bir Kadın Katledildi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Eylül 2016 | Pazar 12:22
Paris’in kuzeydoğu banliyösü Pantin’de silahlı saldırıya uğrayan müslüman kadın hayatını kaybetti. Olayın “İslâmofobik” bir saldırı olmasından şüpheleniliyor.

AA’da yer alan habere göre, Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeydoğusundaki, müslümanların yoğun olarak yaşadığı banliyösü Pantin’de başörtülü bir kadının silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Le Parisien gazetesinin polis kaynaklarına dayandırarak verdiği habere göre, gece geç saatlerde kimliği belirsiz bir kişi, Candale sokağından otomobiliyle geçen başörtülü müslüman bir kadını katletti.

Haberde motosiklet kullanan saldırganın 30 yaşlarındaki kadını başından 5 kurşunla vurarak katlettiği belirtildi. Olayın “İslâmofobik” bir saldırı olmasından şüpheleniliyor. Saldırıya ilişkin Bobigny Savcılığı’nın adlî soruşturma başlattığı bildirildi.

Fransa İslâmofobi ile Mücadele Derneği’nden (CCIF) yapılan yazılı açıklamada, saldırıya ilişkin soruşturmada, suçun işlendiği yer ve başörtülü bir kadının hedef alınması gibi birçok faktör dikkate alınarak olayın “İslâmofobik” karakterinin de göz önünde bulundurulması gerektiği belirtildi. Açıklamada saldırıya ilişkin görgü tanıklarına da bilgi paylaşımında bulunmaları konusunda çağrı yapıldı.

AA

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.