Fuat Oktay: Bunları yazdık bir kenara! Herkes sobelendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ekim 2019 | Pazartesi 16:22

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Terör örgütüyle, terör örgütleriyle birlikte hareket edenler, aslında hemen sınırımızın güneyinde bir terör devleti kurmayı amaçlayanların kim olduğunun, kimler olduğunun ayan beyan ortada olduğunu görüyoruz.” diyerek hepsinin sobelendiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, harekatla birlikte oluşturulmak istenen Güvenli Bölge ile ilgili açıklamalarda bulundu

Oktay’ın yaptığı açıklamalardan satır başları:

SON DERECE KARARLIYIZ

365 bin mültecinin gönüllü geri dönüş yaptığı Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatı bölgelerinden sonra şimdi de sıra Fırat’ın doğusunu bölge halkı için güvenli hale getirmekte son derece kararlıyız

Tel Abyad ve Rasulayn şehir merkezleriyle 65 yerleşim birimi terörden temizlenerek kontrol altına alınmıştır

Oluşturduğumuz güvenli bölgelerde, sağlık ve eğitim başta olmak üzere barınma, yol, elektrik, su gibi tüm temel hizmetleri hiçbir ayrım yapmadan ve karşılık beklemeden Suriyeli kardeşlerimizin kullanımına sunmaktayız.

“120 saatlik sürenin bitiminde teröristler silahları bırakarak inlerinden çıkacak ve bölgeyi terkedeceklerdir”

Suriye’de son durum: Teröristler nereye gidiyor?

SOBELENDİLER

Terör örgütüyle, terör örgütleriyle birlikte hareket edenler, aslında hemen sınırımızın güneyinde bir terör devleti kurmayı amaçlayanların kim olduğunun, kimler olduğunun ayan beyan ortada olduğunu görüyoruz. Herkes kusura bakmasın sobelenmiştir, ‘Ben buradayım’ demiştir. ‘Kim var bu terör örgütünün arkasında?’ diye baktığımızda hepsi de açık, ayan ve beyan bize olan eleştirileriyle ‘Ben buradayım’ demiştir. Biz yazdık bunları bir kenara. Zamanı geldiğinde konuşacağız tekrar.

2 MİLYON SURİYELİ

Güvenli bölgeye yaklaşık 2 milyon Suriyeli sığınmacının geri dönüş yapmasını planlıyoruz

Fetih MedyaMÜTTEFİKLERİMİZ TERÖRİSTLERİ DESTEKLEDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Türkiye, KKTC’nin garantör ülkesi olarak Kıbrıs’ın haklarını koruyacaktır. Bu ülke Doğu Akdeniz’de dışarıda bırakılamaz.

Türkiye uzun zamandır terörizmden muzdarip oldu. PKK terörist bir grup olarak tanınmıştır çoğunluk tarafından. Ancak müttefiklerimiz arasında bazı ikilemler olduğunu görüyoruz YPG konusunda. Müttefiklerimiz PKK ile eşdeğer olan YPG’yi destekledi. YPG bazı müttefiklerimizden silah alıyor. Bu silahlar bize doğrultuluyor.

Barış Pınarı Harekatı’nda amacımız terör tehdidini ortadan kaldırmaktır. 2 milyon yerlerinden edilmiş Suriyeliler, gönüllü olarak kendi anayurtlarına dönebilsinler. Siyasi birliği korumaya çalıştık en başından beri. PKK ve YPG Kürt ve Suriyeli kardeşlerimizi temsil edemez. Son günlerde gördük ki, 9 aylık bir bebek trajedik bir şekildi öldürüldü. ” açıklamasında bulundu

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.