Habib: İşgal Rejimi Gazze Şeridi’ne birkaç yıl savaş açamaz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2017 | Pazartesi 15:44

Güvenlik uzmanı ve siyasi aktivist İbrahim Habib, Filistin Yönetimi’nin halka barışçıl çözüm seçeneğinin başarısız olduğu gerçeğini söyleme cesaretine sahip olmadığını ifade etti.
Habib, Filistin Yönetimi’nin yaptığının halkı kandırmak ve göz boyayarak mevcut durumu sürdürmek için vakit kazanmak olduğunu söyledi.
Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan Habib, mevcut Amerikan yönetiminin uygulanabilir çözümler sunmaktan aciz olduğunu bildirdi.
İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve Mısır arasındaki anlaşmanın geçici ve taktiksel olduğunu kaydeden Habib, Gazze Şeridi’ndeki ekonomik durumun düzelmesi için Mısır’la yapılan anlaşmalara çok fazla bel bağlanmaması gerektiğini ifade etti.
İşgal rejiminin bir veya iki yıl içinde Gazze Şeridi’ne savaş açamayacağını söyleyen Habib, Gazze Şeridi sınırına inşa edilen duvarın bu sürede ancak tamamlanacağını belirtti.
Habib, işgal rejimi iç cephesinin hâlâ 2014’teki savaşın etkisinden kurtulamadığına dikkat çekerek, özellikle esir işgal askerleri dosyasında herhangi bir ilerleme sağlanamadığını hatırlattı.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.