‘Hakan Fidan, Erdoğan’ın FETÖ’ye ait hastanede ameliyatını önledi’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Eylül 2016 | Perşembe 10:20

İzmir’de, Gülen Cemaati’ne finansal destek sağladıkları iddiasıyla tutuklanan Emir Ağbaş ve Mehmet Çelikarslan ile tutuksuz olan şirket çalışanlarından Selami Başaran hakkında 5-10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ameliyatına da yer verilerek, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan rahatsızlandığı zaman cemaate ait bir hastaneye yatırıldığını duyan Hakan Fidan, hastaneye yetişip ameliyata mani olmuş ve cemaatin/paralel yapının yapmak istediği tehlikeli sonuca engel olmuştur” ifadesi de yer aldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, geçen 18 Şubat’ta düzenlenen operasyonda, ABD’den dönen holding sahibi Emir Ağbaş ve Mehmet Çelikaslan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda cemaate finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Polis, İzmir ve İstanbul’da Ağbaş’a ait 8 adreste arama yaptı. Ağbaş ve Çelikaslan tutuklanırken, şirket çalışanlarından Selami Başaran ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Savcı Zafer Dur, örgütle ilgili değerlendirmesi şöyle:

“FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yapılanmasının sözde sivil toplum cemaati görünümlü model yapısının ABD’de CIA’nin oluşumunu gizlice desteklediği ‘Mormon, moon, scientology’ v.b. tarikat yapılanmalarına birebir uymaktadır. CIA, bu örgütleri birer STK altyapısı ile kurdurarak bu şekilde toplum mühendisliği yapmakta ve toplumsal değişimleri sağlamaktadır. FETÖ’nin yıllar boyu eğitim, sağlık, teknoloji ve politik alanlarda kurduğu sistem bu sayılan cemaat yapılarıyla aynıdır. 75 yaşındaki ilkokul mezunu Fethullah Gülen gibi birinin 1999’dan beri ABD’de yaşayarak ve sadece kendi imkanlarıyla bu tip bir organizasyonu kurgulaması ve devlet sektörlerine sızması mümkün değildir. İçeriden destek almadan Gülen’in 160 ülkede okullar açması da mümkün değildir.”

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.