Halep’te ölü ve yaralı sayısı 1000’e ulaştı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Eylül 2016 | Salı 08:26

Fetih Medya / Özel
Esed rejimi, İran ve Rus uçakları’nın Halep katliamı dünyanın gözü önünde  devam ediyor. Kilometrelerce öteden Şam topraklarına gelip Müslüman kanı döken Rusya’ya herhangi bir ülke kınama dahi yapmış değil. Müslüman kanının ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne seren bir vesika. Geçmişte Moğollarla beraber olup aynı topraklarda Sünni Müslümanları hedef alanlar bugün de asrın Moğol ordularına kucak açmış durumdalar.

Son olarak önceki gece Halep’e atılan bombalarla ölü ve yaralı sayısı bine ulaştığı ve İdlib gibi kent büyük hastanelerin bulunduğu çevre illere yaralı sevkiyatlarının yapılmaya çalışıldığı gözleniyor. Ancak hava karardığı zaman araçların kolay hedef olması hasebiyle sevkiyatlar gerçekleştirilemeyip bir çok yaralı kaderine terkedilmiş durumda.

Enkazların altından ölü ve yaralı çıkarma çalışmaları da devam ediyor. Saatler sonra sağ olarak enkaz altından kurtarılabilen  yaralılar tedavi edilemediği için şehid oluyor. 6 yaşındaki Amra ve annesi 11 saat enkaz altındaki yaşam mücadelesinin ardından müdahele edilemediğinden can verdi.

İnsanlar oldukça hırçın sinirler had safhada moraller düşük. Her saat sivil şehidlerin sayılarında artışın olduğu haberi geliyor.

Bölgedeki iş makinları yetersiz sayıda. Sivil kurtarma ekiplerinin artırılması ve bölgede daimi sivil kurtarma ekibinin bulundurulması gerekiyor. Yardım kuruluşlarından gelen sivil kutarma ekiplerinin sayıları da azınlıkta. Halep duanızı bekliyor.
Fetih Medya

Altta önceki gece çekilen Ümmü Mustafa ve evladının enkazdan çıkarılışı… Durumu anlamanıza yardımcı olacak sahneler barındırıyor.

Bugün sabaha karşı Halep Devarul Kadı Asker’de İki Rus Uçağı  Misket bombaları attı. Muhalif karargahına yakın bir yerde ekmek dağıtımı sırasında gerçekleştirilen  saldırıda can kaybının fazla olduğundan endişeleniliyor.

Burası da bizim bulunduğumuz Hiratan bölgesi. Fosfor bombası olduğu tahmin ettiğimiz Rus jetlerinin hava saldırısı.

Bizler Halepliler olarak uçakları Rus, İran ve Esed uçakları olduğunu seslerinden tanıyoruz.

Allah nasip ederse yakında size Humus ve Hama’dan da sıcak haber vereceğiz.
Fetih Medya

Hazırlayan: Ali BELKEŞ / Halep

Fetih Medya – Özel Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.