Halimiz ve suskunluğumuz. Mehmet Emin Akın

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Eylül 2017 | Pazartesi 03:01
  • Halimiz ve suskunluğumuz..

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun alfabesini yazmak ve bir daha yazmamak geçiyor içimden…

İslam, bir gösteriş Dini oldu adeta.
Kardeşlik bağları hiziplerin girdabında boğuluyor. Bunun için kimsenin hizbinden olmadık ve olmayacağız. Allah’a davet, ahlaklı bir davet, yıkmak yerine yapmak ve kırmak yerine ilac olmak zorundayız.
Vaziyet hiç de zannettiğimiz gibi gül gülistanlık değil.
Her gün ahlakımızdan kaybediyoruz.
Her gün değişiyoruz, Allah’ın dinine ve Rasulü’nün Sünnetine rağmen.

Cennetimiz elde ettiğimiz refah ve ayrıcalıklı olma.
Emr-i Bi’l Ma’ruf terör ve özel hayata saldırı ve saygısızlık.
Camiler anlamsız ve boş..
Milyarlarca dolarlık servet amaçsız ve hedefsiz olarak orada burada çarçur ediliyor.
Ne adına, kimse farkında değil.

Müslümanların o kadar hayrı var ki sormayın.
İki gün Afrikalının karınını doyurduk diye 365 günün sevabını yazıyoruz kendimize, ama o Afrikalıyı 363 gün Haçlıların saldırısına, açlığa sefalete ve ahlaksız bir hayatla karşı karşı kalmaya ise hiç ses çıkarmıyoruz.

İslam en çok ahmak ve bağnaz kör hareketlerden ve yapılardan bozuluşa geçmiştir.
Bugün de bu bozuluşun son halkasını yaşıyoruz.

Size yollar, havaalanları, falanca ve filanca şeyleri ve hizmetleri getirmedik mi diyen, AKP’ye sorun; siz memlekete iddianız kadar ne yaptınız? Bütün sorunumuz yol, hava alanları ve ihracat mı?
Bir yumurta için zavallı Anadolu köylüsüne 15 bin TL ceza kesilen bir ülke, acaba ne kadar yaşanmaya değer bir yer gerçekten?

Bu ülkenin dağını bağını, ormanını ve ovalarını rant için peşkeş çekenler, acaba Allah’tan korkuyorlar mı?
Canım güzelim ovaların orta yerinden duble yollar geçirmek ve binlerce dönümlük incir ve tarım arazilerini çölleştirmek ve beton yığınına çevirmek midir bu ülkeye hizmet etmek ve bu ülkeyi sevmek?

Kendilerini Allah’ın yerine koymaya çalışan belamlar ve aldatıcılar bu ülkede İslamı kullanan ve İslamı sömürerek servet ve güç sahibi olurken, biz namusumuzu ve izzetimizi yitiriyoruz.

Anadolu’nun işgaline Batıl kurumların dayatmaları ve Batıya olan bağımlılığımız yüzünden hayır diyemiyoruz.
Batı’ya politik olarak hayır deyince iktidar oluryorsunuz, yumruğunuzla hayır deyince en başta İslamcı (!) dinci iktidar size terörist damgası vuruyor.
Kim kimi ne ile ve ne adına aldatıyor?
Ben kimseyi aldatmıyorum ve de aldatmayacağım. Ama insanlara İslamı götürmemize siyasi irade uydurma isimler ve yaftalarla engel oluyor. O, sizi camiye ve namaza çağırır ama Allah’a çağırdığınız zamana bu hakkınızı elinizden alıp gasp eder ve bunu suç sayar. Halbuki aldığı oyları seçmeninin dini duyguları üzerinden almıştır.
Peki, yabancılara satılan topraklar ve on binlerce dönüm tarım arazilerinin satılış nedenini ve sebebini bu dindar seçmen bir gün olsun AKP’ye sorabiliyor mu?
Soramıyorsanız partinizi ilahlaştırmışsınız demektir. Ömer’den ve Ebu Bekr’den ve onlara karşı sahabenin sizi kılıçlarımızla doğrulturuz sözleriyle itibar devşirenler ve dengini tutanlar; kendilerine İslamdan nasihate geldiği zaman, kibir atına biniyorlar ve bir daha da inmiyorlar.

AKP kendine de bize de yazık ediyor. 2 TL daha fındık fiyatını yükseltmeyi ülkenin ekonomisi ve geleceği için zarar görüyor ki halkın emeğinin üzerine acımdan ayaklarıyla basabiliyor halbuki onların oylarıyla iktidar oldular.

Eğer bu ülkede halk onlarca yıllık fındığını kesiyorsa bu sadece bir provokatörlük değil, aynı zamanda AKP’nin yıkılışının ayak sesleridir. 2013 ve 2071 hedeflerinde söz edenler, halkına zulmedemez. Varsın zıkkım yesinler, bırakın da halk da ömründe bir kez de biz Anadolu’nun fındığını doyasıya ağız tadıyla yesin. Daha da kötüsü ülkenin bir çok toprağı yabancılara satılırken herkesin susmasıdır. Ondan da kötüsü önümüzdeki bir kaç on yılda, tarım tamamen yabancıların ellerine geçecek.
Anadolu çocuğu neden arazisinde neden çalışmak istemiyor?
Bunu AKP köylere kimse sorabiliyor mu?
Teşvik teşvik deyip gözümüzü oyuyorlar.
Peki neden ve niçin?
Kime ve ne için?
Acaba bizi bu duruma getiren nedir diye kimse soruyor mu?
Köylerin mahalllerle dönüştürülmesinin nasıl bir zulüm olduğunu soran var mı?
Soran yok da bilen var mı?
Var ama AKP’ye bunu anlatamıyorlar. AKP ölümü gösterip bizi sıtmaya razı ediyor da ondan.
Anadolu köylerinin mahallere dönüştürülmesi Anadolu’nun tarihsel ve geleneksel üretim be gıda temini ve piyasalarının düzenlenmesindeki rolünü elinden alıp vahşi Kapitalizme teslim ediyor.
Köy, Anadoludur ve kalan mirasımızın en son halkasıdır. Sağ olsun, köyleri ranta açan ve arazi canavarlarına peşkeş çeken AKP Anadoluluğu aslında boğuyor da bundan haberi yok.
17.09.2017
Pazar;21:51

 

Mehmet Emin Akın

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.