Hama’da son durum

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ekim 2016 | Pazar 22:11

Günlerdir süren fitnenin yankıları Hama muhasarası altında da güç ve moral kaybı olarak devam ediyor. Hama’nın kuzey kesiminde çatışmalar şiddetlendi. Son üç günde Esed’e bağlı  şebbihaların eline geçen bölgeler şöyle: Hafsin, Kara, Mean. (Haber hazırlandığı sırada Mean’ın saat 22:00’de tekrar muhaliflerince geri alındığı bilgisi geldi.)

Kevkeb ve Maardes’e saldırı düzenleyen Esed birlikleri geri püskürtüldü. Ağır zırhlı birliklerle saldırı düzenleyen Esed askerine güçlü bir savunmayla karşılık veren muhalifler 1 BMP aracı imha ettiler. 1 BMP aracını ele geçirdiler. 2 adet tank da vurularak imha edildi.
Maan’da Ceyşul İzze (İzzet Ordusu) birlikleri Sadu haciz noktasında kurulu 57mm’lik topu Tov füzesiyle vurarak etkisiz hale getirdiler.

Bu arada Ebnauş Şam grubu Hama’da Esed birliklerinin yoğun saldırılarına karşı durabilmek için toplu seferberlik çağrısı yaparak muhalif gruplardan yardım istedi. Hama’da faaliyet gösteren Cunduş Şam ve Ceyşul İzze ile birlikte ortak bir beyanat yayınladılar.

Fetih Medya

Hama ile İdlib arasında Esed birliklerinin yoğun saldırıları devam ediyor. Merkez üssü İdlib olan  Ahrar , Cundül-Aksa arasındaki çatışmalardan istifade etmek isteyen rejim bu bölgelere yoğunlaşmış durumda.
Fethuş Şam’a bağlı birliklerin akşam sıralarında bu bölgeye yığma yaptığı ribat noktalarının da artırıldığı bilgisi geldi.

Fetih Medya

Usame BELKEŞ – Fetih Medya / Hama

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.