Hama’dan HTŞ ve Ahraruş Şam operasyon görüntüleri

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Eylül 2017 | Pazar 15:06

Suriye’nin Hama merkezinde Tahriruş Şam ve Ahraruş Şam birlikleri saldırıya geçtiği Kahira köyünden çatışma görüntüleri, bölge Muhaliflerin kontrolüne geçti.

Suriye’den Tahriruş Şam ve Ahraruş Şam’ın ortaklaşa operasyon düzenlediği ve bölgede sadece operasyonlarla sınırlı kalmayıp ilerleme kaydedildiği aktarıldı. İki Muhalif grubun ortaklaşa yaptığı operasyonlar paylaşılırken, Ahraruş Şam telsiz konuşmalarında çatışmaların çok şiddetli geçtiği ve rejime ağır kayıplar verdirildiği bildirildi.

Bölgede Tahriruş Şam ilk etap saldırılarda her hangi bir haber paylaşmazken, 2. etap saldırılarda sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre bugün yapılan operasyonlarda 21 rejim milisi esir alınırken, 20 rejim milisi öldürüldü.

Tahriruş Şam Ma’an köyüne bombalı araçla saldırı düzenlerken, ağır silahlarla bölgeye HTŞ ve Ahraruş Şam birlikleri girdiği bildirildi.

Esed rejimi bölgede ağır kayıplar verirken takviye birlikleri çete milisleri değil, özel birliklerden gönderdiği bildirildi.

Fetih Medya

Kaynak : Islah Haber
Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.