Hamas: Abbas’ın Mahmud Ez-Zehhar’a dil uzatmasına karşılık vermeyeceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ocak 2018 | Pazartesi 16:23

Ez-Zehhar’ın direnişini ve uzlaşı için gösterdiği çabaları hatırlatan Hamas: Abbas’ın Mahmud Ez-Zehhar’a dil uzatmasına karşılık vermeyeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Hamas liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar’a dil uzatmasını kınadı.

Hamas Hareketi, dün akşam (14 Ocak Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin davasının içinden geçmekte olduğu hassas süreci göz önünde bulundurarak ve Filistin davasını tasfiye projelerine karşı milli birliği korumak için Filistin halkının fedakarlıklarına ve eşsiz tarihine saygı duyduğundan Hamas’ın Ez-Zehhar’a yapılan hakarete cevap vermeyeceğini bildirdi.

Açıklamada, bu tür hakaretlerin Mahmud Ez-Zehhar’a zarar veremeyeceği dile getirilerek, Hamas liderinin çocuklarını şehit verdiği, direniş mücadelesi ve uzlaşı için gösterdiği çabaların büyük olduğu hatırlatıldı.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Merkez Konseyi toplantısının açılışında yaptığı konuşmada Hamas liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar’ı hedef alarak hakkında çirkin ifadeler sarfetmişti

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.