Hamas Aynu’l-Hilve’yi şiddet sarmalından kurtaracak bir plan yapılmasını istedi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Eylül 2017 | Salı 21:02

İslami Direniş Hareketi (Hamas) medya sorumlusu Rafet Murra, Aynu’l-Hilve Mülteci Kampı’nı kurtarmak için şiddeti önleyecek, Filistinlileri ve Lübnanlıları tehdit eden krizlere çözüm üretecek bir plan yapılması çağrısında bulundu.
Murra, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hamas’ın Aynu’l-Hilve Kampı’nda güvenlik ve istikrarın sağlanması, Filistin mülteci kamplarının Filistinlilere ve Lübnanlılara zarar verecek projelerde kullanılmasının engellenmesi ilkesine bağlı olduğunu ifade etti.
Tarafların şiddete başvurmasını kesinlikle reddettiklerini kaydeden Murra, herhangi bir tarafın görüşünü kabul ettirebilmek için silaha başvurmasının kabul edilemez olduğunu bildirdi.
Murra, Lübnan En-Nehar gazetesinde bugün (5 Eylül Salı) yayınlanan açıklamalarında, Aynu’l-Hilve’deki krizin ve Filistinlilerle ilgili diğer krizlerin çözümü için atılacak ilk adımın uzlaşı ve ortak çalışma olduğunu dile getirdi.
Güvenlik güçlerince aranan tüm Lübnanlıların Aynu’l-Hilve Kampı’ndan çıkarılması gerektiğini belirten Murra, şiddete ve gerginliğe yol açan gerekçelerin ortadan kaldırılması gerektiğini bildirdi.
Murra, “Yeni şiddet dalgalarının önüne geçmek için cesur, sorumlu ve hikmetli çözümlere ihtiyacımız var” dedi.

 

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.