Hamas: Deyru’l-Belah olayı öfke durumunu yansıtmaktadır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ağustos 2019 | Pazartesi 09:46

Ablukanın devam etmesinin yeni olaylara neden olabileceğini belirten Hamas: Deyru’l-Belah olayı öfke durumunu yansıtmaktadır.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) işgal yönetiminin cinayetlerinin ve ablukasının devam etmesinin Filistinli gençleri daha çok ferdi eylemler gerçekleştirmeye yöneltebileceğini dile getirdi. Deyru’l-Belah olayının da öfke durumunu yansıttığını ve ablukanın devam etmesinin yeni olayların patlak vermesine neden olabileceğini gösterdiğini belirtti.

Hamas adına konuşan Abdüllatif El-Kanu’ bugün (10 Ağustos Cumartesi) yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Siyonist işgalin cinayetleri, düşmanca tutumu ve Gazze’ye yönelik zalim ablukasının devam etmesi öfkeli ve tepkili gençleri birtakım münferit eylemlerle karşılık vermeye yöneltecektir.”

El-Kanu’, bugün sabah Gazze’nin Deyru’l-Belah bölgesinin doğusunda 4 Filistinli gencin şehit edilmesinin işgal ordusunun işlediği yeni bir suç olduğunu vurgulayarak: “Bu suç işgalin devam eden cinayetleri, planlı terörü ve Gazze’ye yönelik kesintisiz ablukası sebebiyle öfkeli olan gençlere karşı işlenmiştir” dedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.