Hamas: Direniş, özgürlüğe ve bağımsızlığa giden yolumuz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2017 | Salı 23:01

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nden çekişinin 12’nci yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistin halkının hedeflerini gerçekleştirme ve bağımsızlık yolunda direniş seçeneğine bağlı kalacağını ifade etti.
Hamas Hareketi, bugün (12 Eylül Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, tüm gruplarıyla Filistin halkını direniş seçeneği etrafında birlik olmaya ve başarısı için gerekli çabayı göstermeye davet etti.
Bazılarının küçümsemeye çalıştığı bu büyük zaferin işgalcilerle mücadelede dönüm noktası olduğunu kaydeden Hamas, söz konusu zafere karşı çıkılması yerine değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Barışçıl çözüm ve müzakere seçeneğinin başarısız olduğunun kanıtlandığına dikkat çeken Hamas, bu seçeneğin işgal rejiminin Filistin halkına yüklediğine ek ayrı bir yük haline geldiğini ifade etti.
Hamas, Filistin direnişinin ısrarı ve Filistin halkının direniş etrafında kenetlenmesi üzerine Şaron’un Yahudi yerleşkelerini boşaltıp Gazze Şeridi’nden çekilmek zorunda kaldığını hatırlattı.
Siyasi anlaşmaların Filistin halkının beklentilerini gerçekleştirmede başarısız olduğuna dikkat çeken Hamas, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan da işgal rejimiyle yapılan güvenlik koordinasyonuna son vermesini istedi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.