Hamas: Filistin yönetimi’nin liderlerine yönelik baskı ve tutuklamalarını kınadı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | Cuma 18:55

Filistin Yönetimi’nin uzlaşı anlaşmasına uymasını isteyen Hamas, Filistin yönetimi’nin liderlerine yönelik baskı ve tutuklamalarını kınadı

 

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi güçlerinin hareketin lider ve sempatizanlarına yönelik Batı Yaka’da sürdürdüğü baskı, tutuklama ve ifadeye çağırmaları, yapılan barışçıl gösterilerde göstericilere yapılan saldırıları kınayarak, geçen yıl içinde 1400 saldırı ve ihlal gerçekleştirdiğini ifade etti.

Hamas hareketi sözcüsü Hazım Kasım yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamasında, maddelerinden birinin özgürlüklerin sağlanması ve siyasi tutuklamaların da son bulması olan uzlaşı sürecine rağmen Filistin Yönetimi’nin bu tutumunu sürdürdüğünü kaydetti.

Hamas sözcüsü Kasım, yaptığı açıklamada Filistin Yönetimi’nin Batı Yaka’da sürdürdüğü baskınların Filistin davasına hizmet etmeyeceğini aksine Filistin davasının karşı karşıya bulunduğu bu zor süreçte onu daha da zayıflatacağını söyledi.

Uzlaşı maddelerini hayata geçirme adına özgürlüklerin önünün açılması ve siyasi tutuklamalara da son verilmesini isteyen Kasım, siyaset ve hukuk kuruluşlarından da yapılan ihlallere dur demelerini istedi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.