Hamas: Gazze’ye saldırı şiddetin ve düşmanlığın artırılmasının mesajıdır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2019 | Cumartesi 21:12

Batı Yaka’daki eylemlerden dikkatlerin başka yöne çekilmek istendiğini söyleyen Hamas: Gazze’ye saldırı şiddetin ve düşmanlığın artırılmasının mesajıdır.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), İsrail işgal güçlerinin Gazze’de direniş mevzilerini hedef alan saldırılarının şiddeti ve düşmanca tutumu artırma mesajı taşıdığını ifade etti.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum bugün (17 Ağustos Cumartesi) sabah yaptığı açıklamada işgal güçlerinin Gazze’ye yönelik saldırılarının aslında Batı Yaka’da gerçekleşen kahramanca faaliyetlerden dikkatlerin başka yöne çekilmesi amacı taşıdığını söyledi.

Berhum, Batı Yaka’daki eylemlerin aslında siyonist düşmanın hesaplarını bozduğunu ve dahili krizlerini daha da derinleştirdiğini vurguladı.

Berhum açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz Batı Yaka’daki kahramanca eylemleri selamlıyoruz. Kahraman direniş, Gazze’nin bu krizlerin ihraç edilmesi için bir alan olmasına müsaade etmeyecektir.”

Hamas sözcüsü cevabın Filistin halkının Batı Yaka’da, Gazze’de ve bütün Filistin bölgelerinde direniş ve cihad faaliyetlerinin genişlemesi çapında olacağını, direnişin halkını savunmayı ve onun çıkarlarını korumayı kendine bir görev bildiğini ifade etti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.