Hamas hareketi Arakan müslümanlarını hedef alan katliamları kınadı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Eylül 2017 | Salı 18:24

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Myanmar yönetiminin ülkenin batısındaki Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlara yönelik katliamlarını kınadı.
Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, dün (4 Eylül Pazartesi) sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Rohingya Müslümanlarının maruz kaldıkları cinayetlerin devam etmesini şiddetle kınıyoruz” dedi.
Er-Reşak, Arakan’da Müslümanların uğradığı toplu katliamları ve tehciri endişe ve kaygıyla takip ettiklerini kaydederek, Arap ülkelerinin ve uluslararası toplumun sessizliğini eleştirdi.

Myanmar’da Müslümanlara yapılan katliamların tarif edilemez olduğunu ve söz konusu katliamlar karşısında sessiz kalınamayacağını belirten Er-Reşak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arakan Müslümanlarının acılarını dünyaya anlatma ve onlara yardım etme çabalarını tüm güçleriyle desteklediklerini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderlerine çağrıda bulunarak toplu katliama maruz kalan Rohingya Müslümanlarına yardım için çaba sarf etmelerini istemişti.
Myanmar ordusu 25 Ağustos’tan bu yana Arakan’ın kuzeyinde Rohingya Müslümanlarına yönelik şiddete ve katliamlara imza atıyor.

Kaynak: FİEM

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.