Hamas: İşgal güçleri gözaltılarla Filistin halkının iradesini kırmaya çalışıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2019 | Pazartesi 21:04

Liderlerinin en ön safta mücadeleyi sürdüreceklerini belirten Hamas: İşgal güçleri gözaltılarla Filistin halkının iradesini kırmaya çalışıyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka ve Kudüs’te düzenlediği operasyonların, Cenin vilayetinde hareketin liderlerinden ve üyelerinden birçok kişiyi gözaltına almasının Filistin halkının iradesini ve toprakları üzerindeki direnişini kırma çabası olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka ve Kudüs’te gerçekleştirdiği baskınlar üzerine bugün (8 Temmuz Pazartesi) bir bildiri yayınladı.

Bildiride, Hamas liderlerinin ve üyelerinin en ön safta mücadeleyi sürdürecekleri, vatan ve direniş kaygısı taşımaya devam edecekleri belirtildi.

Hamas liderlerinden birçoğunun işgal rejimi zindanlarında onlarca yıl esir tutulduğuna işaret edilen bildiride, hareketin liderlerinden bazılarının da evlatlarını işgale karşı direnişte şehit verdikleri hatırlatıldı.

Cenin kenti sakinlerini selamlayan Hamas, Cenin halkının işgale karşı mücadelede daima en ön safta yer aldığını ve Filistin halkının direniş yolunda yürümeye devam edeceğini söyledi.

Bildiride ayrıca, Filistinlilerin hep birlikte Yüzyılın Anlaşması planını reddetmelerinin tüm siyasi gruplarıyla Filistin halkının asaletini yansıttığı kaydedildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.