Hamas: Normalleşme ve güvenlik koordinasyonu işgali güvenceye kavuşturmaz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2019 | Cumartesi 18:03

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) azınlık bir kesimin İsrail işgal yönetiminin peşinden ilişkileri normalleştirmek için koşturmasının, işgalciye işgalinin varlığını sürdürme imkanı sunmayacağını dile getirdi.

Hamas’ın sözcüsü Hazım Kasım yaptığı basın açıklamasında; “Bazılarının işgal yönetimini tanımaları ve onunla güvenlik işbirliği içine girmeleri işgali güvenceye kavuşturmayacaktır” dedi. Kasım bütün bu uygulamaların direnişin kahramanca mücadelesinin daha da çetin bir şekilde kendini ortaya koymasına neden olacağını belirtti.

Kasım açıklamasında; “Batı Yaka bölgesindeki kahramanca direniş bu bölgenin işgale ilhak edilmesini engellemeye güç yetirecektir. Onu oradan kovmasının ve halkımızın özgürlüğünü kazanmasının zamanı yaklaşmaktadır” dedi.

Kasım, işgal rejiminin Beyti Ficar eyleminden sonra Filistin topraklarında işgalci gasıp olarak varlığını sürdürmesinin ne kadar mümkün olabileceği konusunda yeniden sorularla karşı karşıya geldiğine dikkat çekti.

İşgal yönetimi geçtiğimiz Perşembe sabahı (8 Ağustos) Batı Yaka’nın güneyindeki Beytilahim’in güneyinde yer alan Goş Atsayun yahudi yerleşim merkezi yakınlarında, üzerinde bıçak izleri bulunan bir işgalci askerin cesedine rastlandığını açıklamıştı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.