Hamas: Siyonist rejimin şemasine ailesini evinden zorla çıkarması etnik temizlik

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Eylül 2017 | Cumartesi 16:07

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal rejiminin işgal altındaki Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesinde Şemasine ailesini zorla evinden çıkarmasının rejimin Kudüs’te Filistinlilere yönelik sürdürdüğü etnik temizliğin bir devamı olduğunu belirtti.
Hamas sözcüsü Hazım Kasım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Şemasine ailesinin Şeyh Cerrah Mahallesindeki evinden yerleşimciler için işgal güçleri tarafından zorla çıkarılmalarının, bu rejimin Filistinlilere yönelik sürdürdüğü etnik temizlik politikasının bir devamı olduğunu, Siyonist rejimin uluslararası camiadan caydırıcı bir tavırla karşılaşmadan Kudüs’ü Yahudileştirme politikasını tamamladığını söyledi.
Hazım devamla, Siyonist işgalci rejimin Kudüs’te yaptıklarının bu rejimin Filistin halkının Kudüs’teki hakkını ispat eden gerçekleri yok etme çabalarının bir halkası olduğunu hatırlattı.
İşgal rejimi geçen Salı günü işgal altındaki Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesinde Yahudi yerleşimciler için Filistinli Şemasine ailesini zorla evinden çıkarmıştı.
1967 yılında şehri işgal eden Siyonist rejim, Filistin nüfusunu azaltmak ve buna karşılık Siyonist toplumun nüfusunu artırmak için Filistinlilere bina ruhsatını vermemekte, var olan binaları değişik bahanelerle gasp etmekte, arsalara el koymaktadır

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.