Hamas:”Hamas liderlerine suikast tehditleri İsrail’in seçim propagandasıdır”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2019 | Çarşamba 00:24

“Bu tehditler bizi korkutamaz” diyen Hamas:“Hamas liderlerine suikast tehditleri İsrail’in seçim propagandasıdır”

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bugün (13 Ağustos Salı) yaptığı açıklamada, bir İsrailli bakanın Gazze’ye herhangi bir yeni operasyon düzenlenmesi durumunda Hamas liderlerine suikastler düzenleneceği yolundaki tehditlerinin fazla bir ehemmiyeti olmadığını ifade etti.

Hamas’ın Siyasi Birim üyesi Salah El-Berdevil; “Hamas’a yöneltilen bu tehditler işgal yönetiminin dahili seçimler için yürüttüğü bir seçim propagandası faaliyetidir” dedi.

Salah El-Berdevil konuyla ilgili açıklamasını İsrail Dışişleri Bakanı İsrael Katz’ın işgal ordu radyosu tarafından yayınlanan ve İsrail’e yönelik herhangi bir operasyondan tamamen Hamas’ın sorumlu tutulacağını, İsrail’in Hamas’ın gücünü zayıflatmak, tüneller tehdidini ortadan kaldırmak ve güvenlik durumunu daha da iyileştirmek için çalıştığını söylediği açıklamasında Hamas liderlerine de tehditler yöneltmesi üzerine yaptı.

El-Berdevil işgal yönetiminin Hamas liderlerine yönelik tehditlerinin yeni olmadığına, direnişin de yeni olmadığına ve İsrail’in seçim hazırlıkları döneminde bu tür tehditlerin genel olarak yapıldığına dikkat çekti.

El-Berdevil siyonistlerin seçimlerdeki tek malzemelerinin de zaten bu tür tehditler olduğunu vurguladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.