Hamas’ın İHA’ları işgal ordusunu korkutuyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Temmuz 2019 | Salı 17:56

İşgalcilere ait sitede yayınlanan habere göre Hamas’ın İHA’ları işgal ordusunu korkutuyor

İşgalcilere ait Walla haber sitesi, işgal ordusunun Filistin direnişinin insansız hava araçlarından korkmaya başladığını yazdı.
Haberde, Filistin direnişinin insansız hava araçlarıyla işgal ordusunun hava savunma sistemlerini felç edebileceği ve işgal rejimi derinliklerine saldırı düzenleyebileceği ifade edildi.
Filistin direnişine ait insansız hava araçlarının oluşturduğu tehlikeyle ilgili yayınlanan haberde ayrıca Hamas’ın söz konusu insansız hava araçlarını sürekli geliştirmeye çalıştığı kaydedildi.
İşgal ordusunun Şubat 2016’da bir grup insansız hava aracı tespit ettiğini belirten Walla sitesi, füze taşıdıkları tahmin edilen İHA’ların bir süre sonra Filistin semalarının derinliklerinde gözden kaybolduğunu öne sürdü.
Walla sitesinin haberinde, işgal ordusunun o dönemde söz konusu İHA’lara fazla önem vermediği ve komutanların Filistin direnişine ait İHA’ların silah değil sadece kamera taşıdıklarını düşündükleri belirtildi.
Haberde, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın 2016’dan bu yana askeri gücünü ve özellikle de İHA’larını geliştirmeye çalıştığı bildirildi.
Walla sitesi, işgal ordusu üst düzey komutanlarının El-Kassam Tugayları için “Hamas’ın askeri kanadı” yerine “Hamas’ın ordusu” ifadesini kullanmaya başladıklarını söyledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.