Hamdan: Mısır’la ilişkilerimizde durgunluk dönemini geride bıraktık

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Eylül 2017 | Pazar 19:35

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Usame Hamdan, Hamas Siyasi Birimi Başkanı Heniyye’nin Kahire ziyaretinin hareketin Arap ve İslam ülkeleriyle dengeli ilişkiler kurma politikası çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.
Quds Press Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Hamdan, Hamas liderlerinin Mısır ziyaretinin birkaç ay önce başlatılan adımların tamamlanmasını hedeflediğini ifade etti.
Bu ziyaretlerin Hamas ve Kahire arasındaki ilişkilerde yaşanan durgunluğun aşıldığının kanıtı olduğunu belirten Hamdan, o dönemde birçok şüphenin gündeme getirildiğini bildirdi.
“Hamas’ı Mısır’ın iç işlerine karıştırma girişimlerinin asılsız olduğu ortaya çıktıktan sonra o dönemi aşmayı başardık” diyen Hamdan, Hamas’ın kesinlikle hiçbir ülkenin iç işlerine karışmadığını söyledi.
Hamas’ın Kahire’yle ilişkilerinin oldukça ilerlediğini fakat henüz istenilen düzeyde olmadığını bildiren Hamdan, Hamas Siyasi Birimi Başkanı’nın Kahire ziyaretinin Mısır’la ilişkilerinde önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.
Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki bir heyet dün Gazze Şeridi’nden çıkış yaparak Kahire’ye gitti

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.