Hammud: Siyonist rejimin Filistinli liderleri hedef alması intikam amaçlı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 20:42

Uluslararası Kudüs Müessesesi Genel Müdürü Yasin Hammud, Siyonist işgal rejiminin özellikle Esbat Kapısı direnişinin ardından artan intikam amaçlı baskılarını kınadı.
Hammud yayınladığı basın açıklamasında, Siyonist rejimin özellikle İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Mescidi Aksa muhafızlarından Seher En-Netişe ve Hatice Huvays’a karşı yaptığı planlı baskılarla Kudüs’ü savunan sembol isimleri sahadan uzaklaştırmak istediğini belirtti.
Kudüs ve Filistin halkına çağrıda bulunan Hammud, adaletiyle övünen işgalcinin baskıcı hukukuna karşı başkaldırmalarını istedi.
Hammud açıklamasında işgal rejiminin Kudüs ve çevresinde yerleşke inşa etmesine, buradaki Filistinlilerin evlerini yıkmasına ve göçe zorlamasına, Filistinlilere yönelik cezalandırıcı yaptırımlarına ve Siyonist vekillerin Mescidi Aksa’yı basmalarına karşı sessiz kalan Arap ve İslam ülkelerinin tavrını da kınadıklarını ifade etti.
İslam ülkelerinden Kudüs’e yönelik sorumluluklarını yerine getirmelerini isteyen Hammud, Kudüs ve kutsal mekanlara yönelik tecavüzlerine son vermesi için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.