Hamza Bin Ladin, 12 Yaşındaki Oğlu Usame Bin Ladin İçin Taziyede Bulundu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Ocak 2018 | Pazartesi 13:30

El Kaide’ye yakın hesaplar, örgüt lideri Hamza Bin Usame Bin Ladin’in bir mektubunu yayınladı. Hamza Bin Ladin, ‘en büyük oğlu Usame Bin Hamza Bin Ladin’in şehit olduğunu’ yazıyor.

Hamza Bin Ladin’in annesi Hayriye Sabar’a ve kardeşlerine hitap ettiği mektup sosyal medya aracılığıyla paylaşıldı.

“Sevgili anneciğime (Allah kendisini muhafaza etsin) ve sevgili biraderlerime (Allah kendilerini muhafaza etsin) ve sevgili kız kardeşlerime (Allah kendilerini muhafaza etsin) en kalbi duygularımla; yiğit kahramanımız, şehidimizin (Usame Bin Ladin’in) torunu evladımız Usame için taziyelerimizi sunarız.”

12 yaşındaki Usame’nin ne şekilde hayatını kaybettiğine mektupta değinilmez iken mektubu sosyal medyaya sızdıranlar, bazı bölümlerin eksik olabileceğini söylüyor.

Uluslararası haber ajansları 12 yaşındaki Usame Bin Ladin’in hastalanarak tedavi yoksunluğu nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceği üzerinde duruyor.

‘Afganistan’da şehit olduğu’ belirtilen Usame Bin Hamza Bin Ladin’in ABD’nin sivil yerleşim alanlarına yönelik bombardımanında yaşamını yitirmiş olabileceği değerlendiriliyor.

Aynı mektupta El Kaide Lideri Hamza Bin Ladin, aralarında Saad Bin Ladin’in de bulunduğu yeğenlerinin ve kız kardeşi Hatice’nin de hayatını kaybettiğinden söz ediyor.

Fetih Medya


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.