Hasan Yusuf, Hamas’ın esir takası pazarlığına başlama şartını açıkladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 19:12

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Hasan Yusuf, işgal rejimiyle olası bir esir takası pazarlığının daha önceki takas anlaşmasında serbest bırakılıp yeniden gözaltına alınanların salıverilmesine bağlı olduğunu söyledi.
Milletvekili Hasan Yusuf, 22 ay süren idari hapis cezasının sona erip özgürlüğüne kavuşmasının ardından Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuştu.
Şeyh Hasan Yusuf, sayıları 54’ü bulan esirlerin serbest bırakılmasının ardından işgal rejimiyle bilgi paylaşımı gerçekleşebileceğini ve Gazze’de esir tutulan işgal askerleri hakkında bilgi verileceğini ifade etti.
Olası esir takası anlaşmasında zaferin direnişe ait olacağını ve takasın direnişin şartlarına göre gerçekleşeceğini bildiren Yusuf, “İşgal rejimi bedelini mutlaka ödemeli. Bu pazarlıkta eli güçlü olan taraf direniş” dedi.
Şeyh Hasan Yusuf, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği röportajda Filistin’deki bölünmüşlük halinin sona erdirilmesi ve uzlaşının uygulanması için çözüm önerilerine de değindi.
Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, 8 Nisan 2016’da yaptığı açıklamada, elinde dört işgal askeri olduğunu duyurmuş, isimlerini ve fotoğraflarını yayınlanış fakat daha fazla bilgi vermekten kaçınmıştı.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.