Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde patlama! Ölü ve yaralılar var

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019 | Cuma 15:01

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi. Ölü ve yaralıların olduğu aktarılırken, olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Patlamanın Reyhanlı Kaymakamlığı’na yaklaşık 750 metre uzaklıkta gerçekleştiği belirtildi.

Anadolu Ajansı (AA), Hatay Reyhanlı’da bir araçta meydana gelen patlamada ölü ve yaralıların olduğunu, olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildiğini bildirdi.

Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) yer alan haberde, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde park halindeki otomobil patladığı, otomobilde bulunan 2 kişinin hayatını kaybettiği, patlamanın nedeninin ise henüz belirlenemediği aktarıldı.

ERDOĞAN: TERÖR SALDIRI OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Reyhanlı’daki patlama hakkında, “Suriyeli 3 kişi ama aracın içerisinde bomba olduğu belli. Onun patlamasının neticesinde İçişleri Bakanımızın verdiği bilgiye göre 3’ü de ölmüş. Bunun gerisinde olduğu konusunda çalışma yapılıyor. Neticesi ortaya çıkacaktır. Terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde. Birkaç saat içinde bakanlığımız da daha detaylı bilgi verecektir” dedi.

RESMİ AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu Habertürk’e yaptığı açıklamada, “3 kişinin bulunduğu araçta 2 kişinin öldüğü haberini aldık. 1 kişi ağır yaralı. Olay yerinde çalışmalar devam ediyor. Bunun dışında yaralımız yok” diye konuştu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Araçtaki patlamanın neden kaynaklandığı henüz belirlenemedi, ilk tespitlere göre araçtaki iki kişi hayatını kaybetti” açıklamasını yaptı.

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.