Hem piyango hem cami, hem kumar hem imam hatip, hem laik hem Müslüman…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 15:02

Sportoto Kumar Teşkilatı Çorum’da İmam Hatip Ortaokulu yaptırıyor

 

Çorum’da Devlet eliyle kumar oynatan Spor Toto yeni yapılacak İmam Hatip ortaokulunun yapımına sponsor oldu. İçinde Kur’an-ı Kerim, Hadis, Siyer gibi derslerin okutulacağı okula maddi destek verecek olan Sportoto Kumar teşkilatı halkın tepkisine sebeb oldu. Halk; Haram parayla, helal kazanç nasıl anlatılacak dedi?

 Gelirleri kumar bataklığına saplanmış insanların ceplerindeki paraları almak olan ve bu işide devlet eliyle yapan Sportoto Kumar Teşkilatı Çorum’da yapılacak olan İmamHatip ortaokuluna sponsor oluşu halk’ın tepkisine sebeb oldu.

HARAM PARAYLA HELAL NASIL ANLATILACAK?

Gelirleri kumara dayalı Spor Toto’nun manevi eğitimler verecek bir eğitim kurumuna yapacağı destek, kamuoyunda büyük tepki çekiyor. “Haram kazançla sağlanan gelirle yapılan okulda, öğrencilere nasıl helal kazanç anlatılacak?” sorusu cevabını arıyor!

16 DERSLİKLİ İMAM HATİP ORTAOKULU

12.06.2017 tarihinde yapımına başlanan okulun, 16 derslikli olacağı belirtildi. inşaatın bitiş tarihi ise 06.08.2018 olarak ifade ediliyor. inşaatın 11.172.643 TL sözleşme bedeli bulunuyor.

Daha öncede ünlü Kumar merkezi ”Nimet Abla” Camii yapdırmıştı, peki sonra ne oldu?

Milli Piyango ile birlikte anılan Nimet Abla’nın yaptırdığı Hacı Nimet Özden Camii, kumar parasıyla yapıldığı gerekçesiyle ilgisiz kaldı.
Camiye ‘Dinen kumar hükmünde olan bir işten elde edilen para ile yaptırılan camide namaz kılınması caiz olur mu?’ soruları dolayısıyla kimsenin gitmediği, ilgi göstermediği belirtiliyor.

Hacı Nimet Özden Vakfı Sekreteri Süleyman Gümüş, camiye halk arasında ‘Nimet Abla Camii’ dendiğini ve bazı insanların, ‘Burada kılınan namazı tekrarlamak gerekir’ şeklinde inanışa sahip olduğunu söyledi. Cami imamı Recep Genç ise ‘Bana ‘Sen ne biçim bir hocasın, böyle pis parayla yapılmış bir yerde namaz kılınır mı, kıldırılır mı?’ diyorlar.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.