HTŞ lideri Ebu Cabir’in Son fitne hakında açıklaması: Tam Metin

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 07:25

HTŞ lideri Ebu Cabir’in konuşmasının tam metin tercümesini ilginize sunuyoruz:

 

Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuh

Allah’ım, bizi sana karşı sadık bir tevekkül ve hüsnü zan ile rızıklandır. Bizi sana yaklaştıracak her şeyle bize lütufta bulun. Senden başka yardımcı ve senden başka sığınak yoktur.

Genel olarak İslam ehlinden özelde ise Suriye halkından olan değerli kardeşlerim, Allah’tan hayır ve afiyet üzere olmanızı diliyorum. Allah beni ve sizi emniyet, iman ile ve sevdiği ve razı olduğu işlerde muvaffakiyet ile rızıklandırsın.

Şu anda Suriye topraklarında olanlar, tüm Müslümanların ihtimam göstermesi gereken olaylardır. Bunun nedeni, Şam’ın Müslümanlar katındaki şer’i konumu ve görmüş olduğu Haçlı-Siyonist ve Pers hamleleridir.

Bu hamle sahipleri işin önemini ve çatışmanın bir mihver teşkil ettiğini idrak etmiş ve bunun karşılığında, askeri donanmalarını, siyasi dehalarını ve medyacılarını bölgeye yöneltmişlerdir. Buna karşın Şam yetim durumuna düşmüş ve insanlardan ümidin kesilmesiyle Allah’tan başka bir umutları kalmamıştır.

Akil ve samimi kimselere saygımla birlikte ben Twitter vb. sosyal medyayı vakitlerin harcanacağı ve bu yolla hakların ve şereflerin geri alınacağı bir meydan olarak görenlerden değilim.

Bugün beni bu yazıyı yazmaya sevk eden, Şam ehli adına Şam devrimini bitirmek isteyenlere yardım etmek ve yapılanları hafife almak için yayılan yalanlar ve iftiralardır.

Sızıntılarla ilgili olarak; bunun Allah katındaki hükmü bilinmektedir: “Laf taşıyıcı asla cennete girmeyecektir.” “Kim Müslümanların açıklarını araştırırsa, Allah da onun açıklarını araştırır.” “Casusluk yapmayın, birbiriniz hakkında araştırma yapmayın.”

O sözleri söyleyen ve sözleri nakledilen kardeşlerle ilgili olarak; onlar hakkında bilinen hayır, işlemiş oldukları hatalar karşısında unutulmayacaktır. Haklarında komuta kademesinin uygun gördüğü işlem yürütülecektir.

Şer’i konsey üyesi şeyh Abdullah el-Muhaysini’nin istifa etmesiyle ilgili olarak; bizler onun hakkında doğruluk ve ıslahtan başka bir şey bilmiyoruz. Allah, biz ve tüm Müslümanlar hakkında Onu hayırla mükâfatlandırsın. “Herkese yaratılmış olduğu şey kolaylaştırılacaktır.”

Hey’et hakkında ise; ilim ehlini yüceltmeleri, onların nasihat ve fetvaları ile amel etmeleri dışında bir şey bilmiyoruz. Sızıntılarda zikrolunanlar, tüm mafsallarda ve ofislerde bilinen ve yaygın olan durumun aksidir.

Hey’et, hata, tökezleme, zulüm ve haddi aşmalardan hali değildir. Umarız son musibet birçok ıslahatların, tevbenin ve yerin ve göğün rabbine yönelmenin nedeni olur.

Ebu Cabir Haşim eş-Şeyh’le ilgili olarak; gayemiz Allah’ın tevhidi, hedefimiz ümmetin birliği, Hey’et ise vesilemizdir. Bizler, istendiğinde bekçilikte istendiğinde ön safta oluruz.

Haşim eş-Şeyh (Ebu Cabir)

Mütercim: Muhammed Atta

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.