İdlib’de bombacılar yakalandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ocak 2018 | Cumartesi 16:53

Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı emniyet birimi, İdlib’de patlama yapmaya hazırlanan bir grubu ifşa edip tutukladıkalrını bildirdi.

İba Ajansının aktardığına göre Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı emniyet birimi, Güney İdlib’e bağlı Kefrenbil ilçesinde bir patlatma eyleminin önüne geçti ve bölgede bulunan bir suikast hücresini tutukladı.

Hey’et Tahriru’ş-Şam emniyet görevlilerinden Taceddin Muhammed el-Umer olayın detaylarıyla ilgili şunları söyledi: “Allahu teala’nın fazlı ile şehirde bulunan bir suikast hücresini yakaladık ve hazırlığı içerisinde bulundukları bir patlatma eyleminin önüne geçtik. Gece saat iki surlarında şüpheli bir şekilde şehir içerisinde dolaşan üç kişinin takibe alınmasıyla, bu kişilerin şehirde gözlem yapan suikast birimi olduğunu öğrendik.”

el-Umer devamla, “birimin, büyük caddelerden birisinde patlayıcı yüklü araçla, henüz bilinmeyen bir hedefi patlatmayı planladıklarını” söyledi.

Hatırlanacağı üzere, Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı emniyet birimi, son dönemlerde Doğu Ğuta’da birden fazla suikast birimini, İdlib kırsalında ise uyuşturucu tacirlerini tutuklamıştı.

Kaynak: Fetih MedyaFetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.