İki Müslüman kadına tutuklama: 4 yetim kimsesiz kaldı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2019 | Çarşamba 18:43

Geçtiğimiz günlerde Hatay’da, jandarmanın, DAEŞ ve El Kaide’ye yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 24 kişi adliyeye sevk edilmişti.

Ekiplerin il genelinde 23 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda aralarında kadınların da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Hatay’da düzenlenen operasyon da gözaltına alınan 22 kişinin savcılığa gönderilmeden serbest bırakıldığı öğrenildi. Öte yandan El Kaide üyesi oldukları iddiası ile 2 kadın adliyeye sevk edildi.

Mahkeme, adreslerinde dijital materyal ve örgütsel her hangi bir dokümanla karşılaşmamasına rağmen 2 bayan hakkında tutuklama kararı verdi.

Mahkemenin tutuklama kararı verdiği Hatice Yapar’ın 4 yetim çocuğu var. Annesiz ve babasız ortada kalan 4 yetim çocuk, cezaevinde olan annelerine kavuşacakları günü bekliyorlar. Anne Hatice Yapar , çocuklarının başına kötü birşey gelmesinden korkuyor ve onların hayatından endişe ediyor. Hatice Yapar bir an önce haksız tutuklamanın sona ermesini istiyor.

Fetih Medya

Diğer yandan hakkında tutuklama kararı verilen Melike Melike’nin, içler acısı bir hikayesi var. Eşi ve engelli olan baldızı  cezaevinde bulunan Melike’nin yaşlı kaynanasından başka kimsesi yok. Yaşlı teyze çaresiz bir şekilde torunuyla beraber gelininin ve çocuklarının serbest bırakılmasını bekliyor.

Hakkında tutuklama kararı verilen kadınların ardında bıraktığı gözü yaşlı yetimleri ve yaşlı teyzeyi zor günler bekliyor.

Fetih Medya

Çevresinde İslâmi fikirleri ve naif kişilikleri ile bilinen Hatice Yapar’ın ve Melek Melek’in herhangi bir maddi eylem olmadığı halde “terör örgütü üyesi” suçlamasıyla tutuklanmasına anlam verilemedi.

Kaynak: Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.