İmamoğlu’ndan mülteci ve deprem açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | Çarşamba 01:29

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı radyo programında, Suriyeliler ve deprem konusunda çözüm planlarına ilişkin açıklamalar yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı radyo programında, İstanbul’da 1 milyon Suriyeli bulunduğunu söyledi ve “Önce Suriyelilere insanca yaşam koşulu sağlayacağız” dedi.
İmamoğlu, Suriyelilerin hem çalışıp hem yardım almasının doğru olmayacağını savundu ve kayıt dışı çalışanların en büyük sorun olduğu ifadesini kullandı.
‘KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ’
İmamoğlu, ”Tabiri caizse serbest. Saldım çayıra mevlam kayıra derler ya böyle. Siz 3.5 milyona yakın göçmeni her yere dağıttınız. İstanbul’da kayıtlı rakamlara göre 600 bin kayıtlı olmayana göre 1 milyona yakın. O insanlara yazık. Şu anda gerçekten zor durumda olan göçmenleri var İstanbul’un. Çocuk evlilikleri görüyorum, dilencilik yapanları görüyorum. Önce Suriyelilerin insanca yaşam koşulunu sağlayacağız. Kurumlarla işbirliği yapacağız. Çalışıyor ve yardım alıyorlarsa bu yanlış. En büyük sorun kayıt dışı çalışan Suriyeliler.” dedi.

‘DEPREM GÖRÜNMEYEN EN BÜYÜK TEHDİT’

Deprem riski altındaki İstanbul’da bu yönde çalışmalara başlayacaklarını da söyleyen İmamoğlu, “Deprem, görünmeyen en büyük tehdit. Dolayısıyla ben depremin çok hızlı çözümü için çalışacağımızın sözünü vermiştim ve başlayacağız. Keşke akşamdan sabaha her şey düzelse ama çalışmamız lazım. İnsanların deprem anında ne yapacağını planlamamız lazım. Bu en büyük acil eylem planımız bizim” dedi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.