Irak’ta saldırılar sürüyor: 20 polis öldürüldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Eylül 2016 | Cuma 15:56

Irak’ta, Selahattin ve Bağdat’ta bugün meydana gelen saldırılarda 23 kişi hayatını kaybederken 70 kişi de yaralandı.

Selahattin polis müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, DAEŞ üyeleri, Selahattin ilinde saldırı düzenledi. Saldırıda, 20 Şii polis ölürken diğer 40 polis de yaralandı.

Ayrıca Bağdat’ın doğusundaki Ubeydi bölgesinde Şii Asaib Ehli Hak milislerine ait askeri mühimmat ve silah deposunda patlama meydana geldi.

Patlamanın videosu:

Söz konusu patlama nedeniyle depoda bulunan birkaç adet katyuşa roketi sivillerin yaşadığı yerleşim yerlerine isabet etti. Katyuşa roketlerinin isabet ettiği Meştel ve Fadıliyye semtlerinde 2 kişi öldü, 23 kişi yaralandı ve 25 araç yandı.

Patlama nedeniyle ayrıca 8 bölgede maddi zarar gerçekleşti. Öte yandan Bağdat’ın kuzeyindeki Seb El Bur bölgesinde bir halk pazarında meydana gelen bombalı saldırıda 1 kişinin ölduğunu diğer 7 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Patlamadan sonra ambulanslar, polis ve ordu devriyeleri olay yerine gelerek yaralıları çevredeki hastanelere tahliye etti. Bu arada patlama yeri güvenlik güçleri tarafından çember altına alınarak geniş çaplı incelemeler başlatıldı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.