İşçiler gözaltına alınıp, araçlarına el konuldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 16:07

İşçilerin peşine düşüp araçlarına el koyan İşgal Güçleri El-İseviyye’de Filistinli işçileri gözaltına aldı

 

İşgal güçleri bugün (24 Ocak Çarşamba) öğle saatlerinde Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye köyünde Filistinli bir grup genç işçiyi peşlerine düşerek bir süre kovaladıktan sonra gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin işgal polisine ait helikopterin de yardımıyla gençlerin peşine düştüğünü ve bir kreşe sığınan gençleri gözaltına aldığını bildirdi.

El-İseviyye köyündeki Takip Komitesi üyesi Muhammed Ebu’l-Hıms, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, işgal ordusu askerlerinin öğle saatlerinde köye baskın düzenlediğini ve baskın sırasında köy üzerinde de bir helikopterin uçtuğunu söyledi.

Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin Zaim kontrol noktası yönünden gelen bir aracın peşinden köye geldiğini ve aracın içinde Batı Yaka’dan gelen Filistinli işçilerin olduğunun anlaşıldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin gençlerin sığındığı kreşe baskın düzenlediğini belirten Ebu’l-Hıms, Filistinli işçileri gözaltına alan işgal güçlerinin işçilerin bindiği araca da el koyduğunu bildirdi.

Öte yandan, işgal güçlerinin El-İseviyye köyünün ana caddesine öğrencilerin okul çıkışı saatinde baskın düzenlediği ve işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktığı, öğrencilerin üzerine ses bombaları atan işgal güçlerinin iki öğrenciyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Kaynak: Fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.