İşgal askerleri psikolojik sorunlar yaşıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2019 | Çarşamba 12:44

Gazze Şeridi yakınlarındaki yerleşkelerde yaşayan İşgal askerleri psikolojik sorunlar yaşıyor.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot, Gazze Şeridi sınırı yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerinde yaşayan ve yakınlarda askere alınan işgalci gençlerin psikolojik sorunlar yaşadıklarını yazdı.
Haberde, söz konusu gençlerin 2001 yılında dünyaya geldikleri ve aynı yıl Hamas’ın sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine füze atmaya başladığı, 18 yıldır Filistin direnişinin saldırılarının korkusuyla büyüdükleri ifade edildi.
Gazete, işgal ordusunun bu durumdan endişe duyduğunu ve Gazze Şeridi sınırı yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkeleri yöneticilerinin konuyu görüşmek üzere acil toplantı yaptıklarını açıkladı.
Yaşadıkları psikolojik sorunların Gazze Şeridi yakınlarındaki yerleşkelerde yaşayan yeni askerlerin davranışları üzerinde etkili olduğu belirtilen haberde, askerlerden bazılarının çatışma alanından kaçtığı ve bazılarının da yapması gerekenleri doğru bir şekilde yapamadığı bildirildi.
Haberde ayrıca Yahudi yerleşkeleri yöneticilerinin soruna çare bulmak amacıyla sosyologlardan ve psikologlardan yardım almaya karar verdikleri kaydedildi.
Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.